Akce florbal

Sample ImageNavzdory mylné rozšířeným názorům o konzervatizmu, prudernosti, důstojnosti, a jiných podobných vlastnostech, které našimi spoluobčany bývají katolíkům připisovány, podporuje sedlčanský farář, otec Ondřej, moderní sportovní odvětví...

Můžete jej totiž spatřit, jak každý pátek zcela bez ostychu shazuje ze sebe ve 20:30 v nove otevřené tělocvicně v Dublovicích kolárek a společné s několika rodinami ze Sedlčan a blízkého okolí se věnuje florbalu. Florbal je dnes mezi mládeží velmi populární sport (velmi zjednodušeně řečeno, je to hokej v tělocvičně hraný s lehkým plastovým míčkem a dle pravidel zcela bez kontaktu s protihráčem).Otec Ondřej udělal, dle mého názoru, významný krok směrem k mladým rodinám s dětmi a dává jim možnost zasportovat si, u dětí vybít energii, u tatínku shodit nějaké to kilo, které se již nemohlo vejít do oblíbených jeansu, u maminek zrelaxovat od domácích prací, více se poznat… A stejně jako například Den rodin a další příležitostí, není to akce „jen pro zvané“. Podnítil ve Vás tento článek touhu si „ten florbal“ také vyzkoušet? Ostych nechte doma a připojte se k nám. Scházíme se každý pátek večer před pul devátou v Dublovicích v nové sportovní hale u základní školy. Příjemně unavení a spokojení se rozcházíme ve 22:00. Potřebujete jen vhodnou obuv do tělocvičny (ne s černou podrážkou), chuť a velkou míru tolerance. Nejmladšímu florbalistovi je 5 let, máme velkou skupinu dětí okolo 10 let a mezi nimi se s hokejkami v ruce proháníme i my rodiče (tady vek neuvádím, protože v tu chvíli jsme na tom s těmi dětmi tak zhruba nastejno). Za vstup do tělocvičny se platí poplatek 20,- Kč za osobu. Pronájem tělocvičny hradí sedlčanská farnost. Tak tedy příští pátek.

 

© Petr Stoupa

 

Biblický citát

Kolik lidí je online ?

Právě připojeni - hostů: 25